Friday , 21 September 2018

Arkivat e etiketimeve njohur

Nuk i kishim parë, por edhe dy këngëtarët e njohur shqiptarë paskan qenë në dasmën mbretërore?!

Princi Harry i dha fund beqarisë ditën e shtunë në një ceremoni madhështore të dasmës së tij me Meghan Markle. Vëmendja e gjithë Britanisë, por edhe e botës mbarë, prej ditësh ishte përqendruar te kjo dasmë, që mund të cilësohet padiskutim si dasma e vitit. Me mijëra njerëz iu bashkuan …

Artikulli i plotë »

WOW! Në Festivalin e Kanës, festohet me këngën e reperit të njohur SHQIPTAR, zbuloni për kë bëhet fjalë! [VIDEO]

Ka lezet kur dëgjohet muzikë shqiptare në një nga eventet më të mëdhenj botërorë! Në Kanë të Francës po mbahet festivali i 71-të i filmit ku shumë yje botërorë janë bërë bashkë. Por mesa duket ata kanë festuar me këngën e reperit të njohur shqiptar, Ledri. Është vetë ai që …

Artikulli i plotë »

Britania në alarm! Ky grup i njohur muzikor shqiptar “bën ligjin” në tregun e kokainës, nuk është OTR [FOTO]

Në tre vitet e fundit prania e shqiptarëve që kontrollojnë tregtinë e kokainës dhe krimin e dhunshmën është rritur me 60% në Britani. Bandat shqiptare janë të përhapura më shumë në qytetet bregdetare dhe fshatrat lokale duke pasur kështu më të lehtë lidhjen me kartelet e Amerikës Latine, tregojnë të …

Artikulli i plotë »