Friday , 14 December 2018

Era Istrefi bën bujë edhe në Rusi, policët në aksion me “Bonbon” në sfond (VIDEO)

Auto Bum Bum-fbdown.net by newsal Ditën e sotme është publikuar një video në Facebook ku policia ruse është duke ndjekur një person me makinë. Nga fundi i videos dëgjohet kënga e Era Istrefit “Bonbon”. Menjëherë ka ardhur reagimi i shqiptarëve të cilët kanë komentuar për Erën në videon e publikuar. …

Artikulli i plotë »

Vjen një lajm tronditës për Kosovën, SHBA-ja vendos për Ushtrinë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë kërkuar prerazi nga autoritetet kosovare që të stopojnë procedurat për themelimin e ushtrisë së Kosovës. Ambasadori Greg Delawie e ka cilësuar të papranueshme mënyrën se si po punohet për këtë çështje. Po ashtu, ka demantuar presidentin Thaçi dhe kryeparlamentarin Veseli, se janë koordinuar me …

Artikulli i plotë »

Këto janë shkollat e Kosovës – ja çfarë i ndodh profesorit gjatë orës mësimore (VIDEO)

Një video skandaloze është publikuar në Youtube, ku evidentohen sjellje tërësisht të ulëta të disa nxënësve me profesorin gjatë orës mësimore. Në këtë video që shfaqë më së miri mjerimin e sistemit edukativ në Kosovë nuk jepen detaje se në cilën shkollë ka ndodhur, por është mjaft e dukshme se …

Artikulli i plotë »

Erdogan serbëve: Po hytë ne luftë me Kosovën, dijeni se jeni ne luftë edhe me Turqinë!

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tayp Erdogan, sa herë që pytet rreth çështjes së Ballkanit, ai tregon një mbështetje të fortë për shqiptarët. Në një takim me gzetarët turq, thuhet se Erdogan kur është pyetur për tensionet Kosovë – Serbi, ka thënë se nëse Serbia e sulmon Kosovën, është në luftë …

Artikulli i plotë »