Tuesday , 10 December 2019

Sport

Liverpooli i ”ndihmon” Kosovarit Adnan Januzaj për transferim te skuadra e madhe në Itali

Pavarësisht formës premtuese në fillim te Manchester United, duket që kosovari Adnan Januzaj nuk ka të ardhme në Old Trafford. Reprezentuesi i Belgjikës, i cili ishte rrallë në formë pozitive te skuadra e David Moyes gjatë sezonit të kaluar, duket se nuk është pjesë e planeve të Jose Mourinhos për …

Artikulli i plotë »

Fitoi 18 milionë euro nga meçi ndaj Klitschkos, por festa e Joshuas ishte shumë e thjeshtë

Kampioni botës, Anthony Joshua, jeton me këmbë në tokë, ashtu që e ka festuar në mënyrë shumë të veçantë triumfin e tij ndaj Wladimir Klitschkos. Boksieri i peshave të rënda realizoi fitore sensacionale në Wembley kundër veteranit ukrainas duke përfituar 15 milionë funte (18 milionë euro) nga ky meç. Mirëpo, …

Artikulli i plotë »

Skandaloze: Trukimi në futbollin kosovar, dëgjojeni bisedën e gjyqtarëve me trajnerin e njohur (Video)

Futbolli kosovar po del të jetë i përfshirë nga dallaveret dhe trukimet e ndeshjeve. Dyshimet e qarta u regjistruan në javën që e lam pas ku ndeshjet Ferronikeli-Drenica dhe Besa-Trepça flitej se ishin të kurdisura pasi që shumë baste janë luajtur paraprakisht që dy skuadrat të humbnin ndeshjen, anipse ishin …

Artikulli i plotë »

Emocionuese: Futbollistëve të Kosovës koncertin klasik, TEB Banka ua kthen në befasi të paparë (Video)

Banka TEB Sh.A. dhe Federata e futbollit e Kosovës kanë incizuar për herë të parë një video befasi për futbollistët e përfaqësueses me një angazhim prej më se 300 personave. Banka TEB Sh.A. sponsor i përfaqësueses së Kosovës në futboll ka gjetur përkrahjen e Federatës së futbollit të Kosovës (FFK) …

Artikulli i plotë »